כמה חשוב מכשיר אידוי לנשימה שלנו?

מספק לחות ואוויר נקי לחלל החדר. מכשיר אדים (צילום: Shutterstock)

באקלים הלא יציב הנוכחי, אנו חווים שינויים רבים באיכות האוויר שאנחנו נושמים ובלחות שהעור שלנו סופג.
כולנו מושפעים ממזג האוויר המשתנה תדיר, מזיהום המכוניות בערים ואפילו ממכשירי החשמל הפועלים בחדר. ההשלכות של אוויר נטול לחות עלולות להיות עור יבש, ציפורניים שבירות, כאבי גרון, שיעול יבש ואפילו עייפות. בכדי למנוע מתופעות אלו לקרות לעיתים נדרש “שחקן חיזוק” שינעים את האווירה, יעזור לנו להיפטר מהיובש ולנשום אוויר נקי יותר בבית ובעבודה.

אחד הכלים היעילים ביותר להוספת לחות לחלל בקלות הוא מכשיר אדים, המאדה מים מתוך מיכל פנימי ומשחרר אותם באופן מבוקר לחלל האוויר. למכשיר האדים לעיתים נוספות טיפות שמן אתרי – שמן ארומטי מיוחד המופק מצמחים שונים הידועים בתכונותיהם המרגיעות והמרפאות (לא בכדי שמנים אלה זכו לכינוי “שמני מרפא”). באופן זה נוספת לחות לאוויר באופן קבוע, ואנו יכולים ליהנות מנשימה נקייה יותר, עור בריא יותר ואפילו שיער קורן יותר. גם בזמן צינון או חולי, מכשיר אדים (בתוספת מעט שמן אקליפטוס) יכול להקל עלינו ולפתוח את דרכי הנשימה. מכשיר האדים מספק דרך נוספת לספיגת נוזלים – דבר חשוב ביותר, בעיקר אצל ילדים.

בשימוש קבוע במכשיר, לאחר זמן לא רב תוכלו להבחין בשיפור ההרגשה של בני הבית. פחות מעבר של מחלות ויראליות, פחות עייפות, פחות תגובות אלרגיות ופחות ריחות לא נעימים. ישנם מחקרים המראים כי אחוז תקין של לחות באוויר משפיע לטובה גם על מצב הרוח. אחוז הלחות המומלץ הוא בין 40% ל-50%, ואילו בחורף (או עם חלונות סגורים ומזגן פועל בקיץ), הלחות יכולה להגיע עד מתחת ל-30% ללא שימוש באמצעי עזר כמו מכשיר אדים.

גם הצמחים שלכם ייהנו מנוכחותו של מכשיר האדים, שיעניק להם את הלחות ותנאי האוויר הדרושים כדי לצמוח באופן מיטבי – ולצמחים, כידוע, יש תפקיד חשוב משלהם בשמירה על האוויר שלנו איכותי ונקי.

אז אם אתם מרגישים שאינכם מקבלים “זמן אוויר” מספק בחוץ (בייחוד בימי החורף), מכשיר אדים איכותי עשוי להיות הפתרון בשבילכם. הוא אינו יקר, עמיד לאורך זמן ולא מצריך דבר מלבד החלפת פילטר אחת לכמה זמן ומילוי של מים נקיים וטריים לפי הצורך.

במכשיר האדים הזה קיים גם מנגנון תאורה בשבעה צבעים מתחלפים, ההופך אותו גם למנורת לילה מדליקה (ואהובה במיוחד על ילדים).

יש לך פריטים בעגלה לחיצה להמשך »
לחצו ליצירת קשר בוואטסאפ
WhatsApp

הקטגוריות שלנו